• Rozvojový projekt GS 2008

• V rámci výzvy na predkladanie rozvojových projektov grafických systémov v odbornom vzdelávaní regionálneho školstva na rok 2008 naša škola úspešne realizovala projekt s názvom:
          Web podpora vyučovania CAM systémov v drevárskych odboroch.
          Predložený projekt s celkovým rozpočtom 6 639 EURO (200 tis.SKK) bol schválený MŠ SR a jeho realizácia prebiehala v termíne 01. 06. - 31. 12. 2008.
          Odborný garant projektu: Ing. Ondrej Vandák
          Lektori projektu: Ing. Peter Škoda a Ing. Juraj Danihel
          Koordinátor projektu: Ing. Pavel Laššák

Dňa 05. februára 2009 v Banskej Bystrici v rámci hodnotiaceho seminára organizovaného ŠIOV-om Bratislava bolo konštatované, že projekt splnil hlavný cieľ, ako aj prioritné témy, ktoré boli v zmysle výzvy na realizáciu rozvojových projektov grafických systémov v odbornom vzdelávaní regionálneho školstva na rok 2008 stanovené MŠ SR:

- vznikol odborný obsah v oblasti CAM obrábania prístupný cez vytvorený web portál na internetovej stránke školy pre všetky školy a žiakov na Slovensku
          - vybraní učitelia z celého Slovenska, ktorí absolvovali realizované odborné školenia, získali základné schopnosti a zručnosti v CAM obrábaní priamo na CNC stroji a v ovládaní CAM softvéru (SOŠ Krasno nad Kysucou, SOŠ Topoľčany, SOŠ Liptovský Hrádok, SPŠ Považská Bystrica, SOŠ drevárska Zvolen)
          - škola získala najnovšie licencie TurboCADCAM v 15, pre účely odborného školenia i vyučovania odborných predmetov
          - vytvorili sa podmienky pre praktické využívanie softvéru pre simuláciu CAM obrábania v oblasti spracúvania dreva pri vyučovaní odborných predmetov