• 43.ročník krajského kola SOČ

• Dňa 26.3. 2021 sa uskutočnilo krajské kolo 43.ročníka SOČ. Ako školské kolá, tak aj krajské kolo sa uskutočnilo v online priestore. Našu školu reprezentovali žiaci, ktorí úspešne postúpili zo školského kola v troch súťažných odboroch. Ich obhajoby boli opäť suverénne, príjemné. Svoje práce mohli porovnávať s prácami žiakov z iných stredných škôl a...... nestratili sa. Za všetko hovoria výsledky: V odbore 10 – Stavebníctvo, geodézia, kartografia a interiérový dizajn sa na prvom mieste umiestnil Timotej Petrík z triedy IV.TM s prácou Historický drevený prístrešok a v odbore 16 - Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba sa taktiež na 1.mieste umiestnil Miroslav Tresťanský z triedy IV.D s prácou Konferenčný stolík Medúza. Obaja postupujú na celoslovenské kolo SOČ, ktoré sa uskutoční opäť online na konci apríla. Ostatní traja súťažiaci sa vo svojich odboroch umiestnili na 4.mieste.

Srdečne gratulujem víťazom a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole SOČ. Ing. Danka Račková, koordinátor SOČ

• 43.ročník školského kola SOČ

• Dňa 4.3. 2021 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 43.ročníka SOČ. Dnešná doba si vyžaduje nové riešenia, a preto sme na zorganizovanie súťaže našli riešenie aj my – v online priestore. Naši študenti sa s tým popasovali veľmi dobre, s takouto formou sa už pomaly zžili. Ich obhajoby boli suverénne, možno u niekoho viac a u niekoho menej stresujúce, ako by boli obhajoby prezenčnou formou. Veľmi im chcem v mojom mene za ich zodpovedný prístup poďakovať. Veľká vďaka patrí aj kolegom – členom hodnotiacich komisií (Ing.Barcík, Ing.Chovancová, Mgr.Dvořáček, Mgr.Hucovci, Ing.Kuchárová, PhD,  Ing.Mošková, Ing.Oťapka,  Ing.Vaník) a konzultantom.

Súťažilo spolu 17 žiakov v troch súťažných odboroch a na prvých troch miestach sa umiestnili nasledovní žiaci:

10 – Stavebníctvo,geodézia,kartografia a interiérový dizajn:

Timotej Petrík                       IV.TM        1.miesto    postup do krajského kola
            Matúš Slovák                       IV.TM        2.miesto    postup do krajského kola
            Jozef Malček                        IV.TM        3.miesto
            Marek Eduard Mikuš            IV.TM        3.miesto

14 – Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie:

Michal Vasil                        IV.H                 1.miesto          postup do krajského kola

Michal Ľupták                     IV.H                 2.miesto

Lucia Tabačeková              IV.H                 3.miesto

16 – Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba:

Miroslava Bröstlová                     IV.D     1.miesto          postup do krajského kola