• Mlynickou a Furkotskou dolinou (zo Štrbského Plesa)

• Od Štrbské Plesa (športový areál) vedie turistický chodník lesom. Chodník stúpa krátkymi serpentínami až do pásma kosodreviny, tam je stúpanie miernejšie až po vodopád Skok. Výstup nad vodopád je zabezpečený reťazami. V strednej časti Mlynickej doliny je stúpanie miernejšie, dostanete sa na skalný prah kde ležia Malé a Nižné Kozie plesá. Potom Vás čaká podobný výstup k Capiemu plesu (2075m). Odtiaľ ponad pleso do úbočia Bystrého sedla s množstvom serpentín a traverzom pod záverečný skalný žľab, odtiaľ pomocou reťazí až výstup pokračuje až do sedla. Zo sedla nasleduje zostup krátkymi zákrutami a traverzom v sutinách Furkotského štítu až k Vyšnému Wahlenbergovmu plesu(2157m), potom nasleduje prudký zostup k Nižnému Wahlenbergovmu plesu. Ďalší zostup do Furkotskej doliny je miernejší. Od rázcestia vo Furkotskej doline sa vydáte na Chatu pod Soliskom odkiaľ zídete po zjazdovke (prípadne sa zveziete sedačkovou lanovkou) do športového areálu Štrbské pleso.

Náročnosť: náročná, celodenná, prevýšenie: 968m

Na túre uvidíte:

Náročnosť: Náročná celodenná vysokohorská túra. Najnamáhavejším úsekom je záverečný výstup do Bystrého sedla zabezpečený fixnými reťazami. Na trase možno v lete očakávať nebezpečné traverzy po strmých snehových poliach. Zvýšenú opatrnosť si vyžaduje aj lámavá skala.