• Návšteva divadelného predstavenia

• Každý rok navštevujeme rôzne kultúrno-spoločenské podujatia. Sme radi, že sme opäť mohli v jeden jesenný deň zavítať do Divadla J.G.Tajovského vo Zvolene. Predstavenie S láskou sa nezahráva nás voviedlo do secesného Francúzska.

Hra popretkávaná dialógmi so šarmantným vtipom a sviežou situačnou komikou obsahuje vážne posolstvo o odvrátenej strane lásky. Pútavé boli dobové kostýmy aj originálna scéna predstavenia. Naši študenti po predstavení vyjadrili svoju pozitívnu reakciu mohutným potleskom. Znovu sme príjemne strávili dopoludnie v kultúrnom prostredí. Vďaka patrí Mgr. Ďurčíkovej, ktorá organizovala návštevu divadelného predstavenia.

• Exkurzia do reprezentačných priestorov firmy Julius Blum

• Dňa 8.10.2019 sa trieda IV.A odbor drevárstvo a nábytkárstvo zúčastnila v Bratislave exkurzie do reprezentačných priestorov firmy Julius Blum, kde sa oboznámili s ponukou najnovších kovaní firmy.

Žiaci mali možnosť reálne sa dotknúť a vyskúšať si konkrétne výrobky. V predvádzacej miestnosti mohli zažiť, ako ľahko sa dá prepracovať k svojej praktickej kuchyni snov. Okrem praktických ukážok nám p. Norbert Šebo a p. Blanka Benková predstavili aj portfólio firmy, jej vývoj a najnovšie trendy formou prezentácie. Naša návšteva bola prvou zo všetkých stredných škôl, čo ocenili aj samotní predstavitelia firmy.  Ich pozitívne hodnotenie našej návštevy vyjadrili aj prostredníctvom Drevárskeho magazínu.

Ing Danka Račková

• História a súčasnosť vo výrobe drevených stavieb

• Odborná exkurzia.

Začiatok školského roka patril aj v tomto školskom roku odbornej exkurzii  zameranej na oboznámenie sa s tradičnými a súčasnými spôsobmi výstavby drevených stavieb. 10. septembra 2019 ju absolvovali žiaci tried 2A, 2T a  4H,  s vyučujúcimi Ing. Moškovou a Ing. Barcíkom.

Študenti najprv v spoločnosti SLOWLEPEX, a. s.  Dolný Kubín spoznali automatickú linku na výrobu drevených polotovarov – euro hranolov, určených na výrobu stavebno-stolárskych výrobkov.

Exkurzia pokračovala v sídle spoločnosti DREVODOM ORAVA, s. r. o v Podbieli. Tu sa oboznámili s výrobným program úspešnej firmy na výrobu zrubových stavieb.  Veľký podiel svojej produkcie spoločnosť DREVODOM ORAVA, s. r. o dodáva na zahraničné trhy. Priamo v areáli spoločnosti mali možnosť navštíviť prototyp nového katalógového domu, ktorý bude slúžiť ako vzorová stavba pre potenciálnych zákazníkov firmy.

Zaujímavým marketingovým ťahom spoločnosti bolo vybudovanie rekreačnej zóny, v ktorej je umiestnených 14 víkendových domov z jej vlastnej produkcie. Táto expozícia našim študentom poskytla možnosť  porovnania rôznych druhov  novodobých konštrukcií zrubových stavieb. V areáli nás prekvapili aj dva rozostavané kanadské zruby, od spoločnosti Drevodom Rabča, s. r. o . Využili sme možnosť nahliadnuť do týchto  stavieb a porovnať naše teoretické vedomosti s realitou.

V závere putovania sme navštívili Múzeum oravskej dediny v Zuberci. Krásne jesenné počasie umocnilo dojmy z prehliadky skanzenu. Tu sa pozornosť študentov  zameriavala  na tradičné konštrukčné detaily, ktoré sa už dnes vo výrobe novodobých drevených stavieb nepoužívajú. Prehliadka skanzenu bola doplnená o odborný výklad poskytnutý lektorkou múzea.

Slavka Mošková

• Exkurzia do Krajskej knižnice Ľ.Štúra vo Zvolene

• Študenti 1. ročníka sa v predmete SJL v rámci tematického celku Práca s informáciami oboznámili s novými odbornými pojmami- zdroje informácií, anotácia, bibliografia, rešerš.

Následne vyučujúce SJL Mgr. Ďurčíková a Mgr. Vonkomerová s  triedami 1.D a 1.H absolvovali exkurziu do Krajskej knižnice Ľ.Štúra vo Zvolene. Počas nej študenti mohli svoje získané teoretické vedomosti aplikovať v praxi. Pracovníčka knižnice ich oboznámila s fungovaním knižnice, jej oddeleniami, výhodami pre čitateľov. Študenti si zároveň rozšírili svoje odborné znalosti z tejto oblasti. Potešujúce je, že viacerí študenti prejavili záujem stať sa členom tejto kultúrnej a vzdelávacej inštitúcie.