Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • JAVOR 2018

 • KABU 2018

 • Propagácia remeselných odborov a systému duálneho vzdelávania na ZŠ

  Združenie Mladé Slovensko realizovalo v spolupráci so SOŠ drevárskou vo Zvolene  a ZŠ propagáciu remeselných odborov a SDV s finančnou podporou Banskobystrického kraja.

 • Okresné kolo vo futsale SŠ

  Dňa 28.11. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola stredných škôl vo futsale, ktoré sa konalo v športovej hale pri  ZŠ A. Sládkoviča na Sliači.

  Turnaja sa zúčastnilo šesť stredných škôl zo Zvolena, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Po víťazných zápasoch v skupine naša škola  ˶Drevárina˝ postúpila do semifinále, v ktorom porazila družstvo zo Súkromného gym. Pink Harmony výsledkom 2:1.

  Vo finále sme sa podľa očakávania stretli s Gym. Ľ. Štúra Zvolen, ktoré sme po výbornom výkone zdolali 3:1, a stali sa tak celkovým víťazom turnaja. Obhájili sme tak vlaňajšie prvenstvo a postúpili tak do regionálneho kola v Detve.

  O tomto úspechu sa pod vedením trénera Mrg. P. Blažka zaslúžili títo hráči:

  J. Sekereš, V. Gombala, P. Hulec, D. Krnáč, F. Chytil, M. Majer, M.Perenčaj, J. Ruman, M. Vanko,  A. Bavala.

  Mgr. P. Blažko.

 • Odborné prednášky v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene

  Naša škola aktívne spolupracuje s Drevárskou fakultou Technickej univerzity  vo Zvolene, kde naši absolventi často pokračujú v štúdiu. 29.11.2018 sa druháci v študijných odboroch- drevárstvo a nábytkárstvo a technik drevostavieb zúčastnili v priestoroch univerzity  na odborných prednáškach. Pedagógovia vysokej školy im pútavou formou  poskytli nové odborné informácie na témy- sušenie dreva, spoje v konštrukciách, viacposchodové drevené stavby a ochrana dreva. Rozšírili si tak svoje vedomosti z odboru, ktoré využijú pri svojom ďalšom štúdiu.

   Z.Vonkomerová

 • Železný hasič 2018

  Po deviatich rokoch konečne medaila a to tá najcennejšia. Maroš Bošeľa získal 1. Miesto. GRATULUJEME!!! Ale aj ostatní chlapci Matúš Čief, Matúš Majer, Markus Červenák, Denis Mikeš, Ľubomír Udička, Filip Bajnok a dievčatá Veronika Zacharová a Diana Sidorová bojovali statočne za čo im patrí poďakovanie.

 • Odborná prednáška pre študijný odbor technik drevostavieb

  Dňa 15.novembra 2018 sa v aule našej školy konala odborná prednáška pre študijný odbor technik drevostavieb. Prednášajúci boli zástupcovia spoločnosti SAINT-GOBAIN divízie Isover a Rigips. Na prednáške boli prezentované najnovšie trendy a materiály pri výrobe drevostavieb.

 • Robot "Woody" na drevarine

  Do galérie Robot "Woody" na drevarine boli pridané fotografie.

 • Magneticko-múzejná hodinka

  Do galérie Magneticko-múzejná hodinka boli pridané fotografie.

  V rámci Týždňa vedy a techniky študenti odborov Mechanik počítačových sietí a Technik drevostavieb navštívili interaktívnu prednášku v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach.

 • Návšteva divadelného predstavenia

  Každý rok navštevujeme rôzne kultúrno-spoločenské podujatia. Sme radi, že sme opäť mohli v jeden jesenný deň zavítať do Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene. V podaní profesionálnych hercov sme sa pobavili na komédii o večnom boji študentov a učiteľov - Škola základ života.  Divadelné predstavenie ukazuje, že v školskom systéme sú určité typy a situácie vždy prítomné. Nie vždy sú však len na smiech. V hre bol okrem humoru na pozadí historických okolností prítomný aj humanistický prístup a morálka. Skvelé herecké výkony oživili naživo hrané a spievané slovenské piesne. Naši študenti po predstavení vyjadrili svoju pozitívnu reakciu mohutným potleskom. Znovu sme príjemne strávili dopoludnie v kultúrnom prostredí. Vďaka patrí Mgr. Ďurčíkovej, ktorá organizovala návštevu divadelného predstavenia.

             Z.Vonkomerová

 • Olympiáda v cudzích jazykoch

  20.11.2018 sa už tradične uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom i anglickom jazyku. Najlepší nemčinári a angličtinári školy sa spoločne stretli, aby si otestovali svoje vedomosti v gramatike, slovnej zásobe, ale i zručnosti v počúvaní, čítaní a rozprávaní. Pred komisiou preukázali svoje komunikatívne zručnosti v písomnej aj ústnej forme. Nemeckej olympiády sa zúčastnili štyria žiaci. Na 1. mieste sa umiestnil F.Bajnok 4.H, na 2. mieste M. Maruška 4.T.Olympiády v anglickom jazyku sa zúčastnilo spolu 10 žiakov. Zvíťazil N.Zagyi 4.H, na 2. mieste skončil V.Bucha 2.TM a tretí bol A.Brhlík 4.H. Všetci boli výborní, rozdiel medzi prvými troma miestami bol 1 bod. Víťazi boli odmenení knižnými cenami a diplomami. Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazom srdečne blahoželáme a držíme im palce v okresnom kole.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Prezentácia školy na burze informácií Stredoškolák vo Zvolene

 • Prezentácia školy na burze informácií Stredoškolák v Žiari nad Hronom

 • Výzva na predkladanie ponúk

 • Týždeň programovania

 • HALLOWEEN

strana:

Novinky

Právne informácie

Kontakt

 • Stredná odborná škola drevárska Zvolen
  Lučenecká cesta 2193/17
  96001 Zvolen
 • +421 45 / 52 42 135

Fotogaléria