• Online workshop: Halloween vs. Sviatok všetkých svätých

• 27.10.2021 sa žiaci skupiny ANJ II.T/H/D zúčastnili online workshopu zameraného na porovnanie amerického sviatku Halloween a nášho Sviatku všetkých svätých. Workshop pripravili dobrovoľníci z organizácie FLEX (Future Leaders Exchange Program), ktorá funguje pri American Spaces (kancelária v rámci amerického ministerstva zahraničia). Celý workshop bol v angličtine.

Študenti v rámci workshopu diskutovali online s organizátormi,  dozvedeli sa veľa informácií o týchto 2 sviatkoch, rozšírili si svoju slovnú zásobu v anglickom jazyku a v závere workshopu súťažili o hodnotné ceny, ktoré im boli odovzdané osobne jednou z organizátoriek workshopu a dobrovoľníčkou v organizácii FLEX, ktorá v tejto organizácii pôsobí ako jedna zo „city representatives“ (dobrovoľnícka činnosť v oblasti vzdelávania), Hanou Baranovou (IV.TM).

Naši žiaci predviedli, že komunikácia v angličtine im nie je cudzia a v kvíze preukázali výborné vedomosti.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie takéto akcie, ktoré sú v čase koronavírusovej pandémie príjemným spestrením školského vyučovania a výborným prostriedkom na overenie si svojich komunikačných zručností v ANJ v praxi.

PaedDr. Božidara Bobeničová

• "Nové zručnosti pre vzájomnú prax 2019-2020"

• Španielsko je pre nás krajinou tanca, slnka, mora, futbalu.... Spájať ho so spracovaním dreva ale nie je celkom bežné. Napriek tomu sa štvorica učiteľov našej školy vybrala za poznávaním a novými skúsenosťami do tejto krajiny. A urobili dobre. Umožnil im to projekt programu Erasmus + s názvom "Nové zručnosti pre vzájomnú prax 2019-2020".

Pod vedením koordinátorky projektov p.Bobeničovej  vycestovali učitelia odborných drevárskych predmetov p. Barcík, p. Mošková a p. Vatala. Cieľom ich cesty bola partnerská škola Pere Martell v meste Tarragona, cca 100km na juh od Barcelony. Sprievodcom za partnerskú školu bol koordinátor a učiteľ angličtiny Óskar Palazón Ferré. Skupinku oboznámil zo základnými informáciami z histórie aj súčasnosti školy a vzdelávania regiónu Katalánsko.

Najväčšia časť pobytu bola venovaná účasti na praktickom vyučovaní v školskej dielni. Zaujala aj účasť na teoretickom vyučovaní a v rámci jednej hodiny angličtiny skupina odprezentovala informácie o našej krajine, meste a škole. Okrem aktivít v škole skupina absolvovala aj exkurzie. Jedno popoludnie bolo venované návšteve miestnej rodinnej firmy na výrobu drevených okien a jeden deň skupina vycestovala do hôr, kde mala možnosť dôkladne spoznať trvalo udržateľný drevodom.

Ing.R.Barcík

PROGRAM: slovakia_job_shadowing-1.pdf