• 44.ročník školského kola SOČ

• Stredoškolská odborná činnosť

V dňoch 2., 3. marca 2022 sa konalo školské kolo 44.ročníka súťaže SOČ. Zúčastnilo sa ho 36 žiakov – maturantov so svojimi prácami. Súťažilo sa v štyroch súťažných odboroch a odborné hodnotiace komisie vyhodnotili jednotlivé práce nasledovne:

Odb. 10 – Stavebníctvo, geodézia, kartografia, interiérový dizajn (3 súťažné práce)

1.miesto: neudelilo sa

2.miesto: neudelilo sa

3.miesto: Viktor KLIMÁČEK: IV.TM

Marián KLABNÍK:  IV.TM

Richard KOVÁČ:   IV.TM

Odb. 13 – História, filozofia, právne vedy (1 súťažná práca)

1.miesto: Hana BARANOVÁ: IV.TM - práca postupuje do krajského kola

Odb. 14 – Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie (6 súťažných prác)

1.miesto: Eliška MEDVEĎOVÁ: IV.H - práca postupuje do krajského kola

2.miesto: Viktória ŠRÁMEKOVÁ: IV.H - práca postupuje do krajského kola

3.miesto: Dejan TOMAŠOVIČ: IV.H

Odb. č. 16       Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba (26 súťažných prác)

1.miesto: Vanesa DVOROVENKOVÁ: IV.D - práca postupuje do krajského kola

2.miesto: Marián SIROTNÝ: IV.D - práca postupuje do krajského kola

3.miesto: Anna Mária REJKOVÁ: IV.D

Michaela SZEPESYOVÁ: IV.D

Veronika BAČÍKOVÁ: IV.D

Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach v súťažných odboroch postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 1.4.2022 online formou.

Všetkým postupujúcim a výhercom srdečne gratulujeme.

Ing.D.Račková, garant SOČ

• ETUDY Z DREVA XXII. ročník

• V 22. ročníku súťaže Etudy z dreva - Drevený úžitkový predmet a šperk, získali naše študentky:

3.    miesto - Anet Bahledová žiačka II. ročníka v odbore tvorba nábytku a interiéru za svoju prácu s názvom PEDIGTY, ktorý pozostáva z ručne pleteného korzetu a batôžteku, vyrobených tradičnou košíkarskou technikou.

Čestné uznanie v podobe ceny Primátorky mesta Zvolen - získala Laura Gubalová žiačka II. ročníka v odbore tvorba nábytku a interiéru, za súbor originálnych šperkov v podobe brošní náušníc a náhrdelníkov. Jej šperky sú zhotovené z prierezov parožia, orechov a jadier lesných drevín, vhodne doplnených farebnou akrylátovou živicou.